https://www.cistenisvejda.cz/home/

Není to drahé?

29.12.2021

Z mé zkušenosti se mi stalo pouze párkrát, že někdo řekl: A není to drahé? Tamten to dělá levněji!

Tamten taky nemusí být pečlivý jako já. Určitě to není o tom, že bych přijel na čištění. Nastříkal přímo z vysavače sapón, vysál a zkasíroval.

Takto to opravdu neprobíhá. Mám přichystáno vždy více druhů chemie. Můžete mít kůži, koženku, klasickou látku. S tím vším je třeba počítat. Můžete mít zvířecí chlupy na sedačce. Věřte, že tepovací vysavač vám chlupy opravdu nevysaje. Stejně jako klasický vysavač s rotačním kartáčem. 

Vše se tedy musí odchlupit, pokud je to nutné. Poté se na čištěný povrch nastříká chemie. Chemie se nanese za pomocí rozprašovače a vše se jemným kartáčkem čistí. Poté se může vzít extraktor a veškerou tu nečistotu dostat ven. Nečistí se jen sedací místo.  Musí se čistit různé záhyby, apod. 

Jelikož mám povahu, že každou věc čistím jako by byla má, tak se opravdu nestane, že bych práci tzv. odflákl.

A pozor! Je nutné si uvědomit, že není možné vyčistit opravdu každý flek. Roli sehrává fakt, jak dlouho se flek na materiálů nachází. V televizi vidíte, jak nějaká chemie vyčistí každou skvrnu. To je opravdu podvod! Pokud na gauč rozlijete víno, budete krvácet, apod. Tak v ten moment je opravdu reálné toto okamžitě vyčistit. Každý další den vše zasychá. A nastává problém. 

Někdy se stává, že mi zákazník řekne, že toto chtěl vyčistit. Nakonec společným pohledem zjistíme, že to není flek. Nýbrž prodřené místo.

Závěrem se dostávám k tomu, že zlevňovat opravdu ne! Zlevňuji u věcí jako je židle, kterých čistím např. 30+


Děkuji za pozornost. Petr Švejda


https://www.cistenisvejda.cz/home/